Przedszkole Samorządowe im. Jana Pawła II w Choroszczy

biblioteka

 

W  szkolnej bibliotece

 

 

 

3 listopada grupa starszaków z naszego przedszkola wzięła udział w lekcji bibliotecznej przygotowanej w szkole przez panią Celinę Zubrycką i Walentynę Litwin. Panie bibliotekarki zaczęły od omówienia zasad zachowania się w bibliotece. Następnie wspólnie z dziećmi oglądały książki pomagały odpowiedzieć na pytanie „Z czego składa się książka”?

 

Przedszkolaki z próbowały odczytać tytuły wybranych książek. Dzieci chętnie opowiadały o swoich ulubionych bohaterach literackich. Kolejnym zadaniem było odgadnięcie tytułów bajek na podstawie przygotowanych ilustracji. I tu dzieci świetnie poradziły sobie z trudnym zadaniem.

 

Ogromną niespodzianką była dla nas wiadomość, że pani Celina również pisze bajki. Dzieci zachwycone słuchały bajki terapeutycznej o tym, iż nie warto bać się ciemności. Następnie podczas rozmowy, zachęcone lekturą mówiły, że chyba spróbują zasnąć bez lampki, bo w końcu, czego tu się bać?

 

Posłuchaliśmy jeszcze wiersza czytanego przez panią Walentynę o świecie baśni i na koniec panie zaproponowały nam namalowanie wspólnego stworka potworka. Dzieci były zachwycone.

 

Bardzo dziękujemy paniom z biblioteki za to, że mimo licznych zajęć znalazły czas dla naszych przedszkolaków. Dzieciakom były bardzo aktywne na tych zajęciach i później z przejęciem opowiadały jak to fajnie jest w tej szkole.

 

Małgorzata Hubbell