Przedszkole Samorządowe im. Jana Pawła II w Choroszczy

Dzien jezykow obcych

 

 

 

Międzynarodowy Dzień Języków Obcych


w Przedszkolu Samorządowym w Choroszczy


26 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języków Obcych. Z tej okazji w naszym przedszkolu w Choroszczy zorganizowaliśmy spotkanie wszystkich przedszkolaków, tematem którego było to, iż warto uczyć się języków obcych.


Na początku pani dyrektor Bożena Lenczewska przywitała wszystkie dzieci i zapytała dlaczego tak chętnie uczą się języka angielskiego. Przedszkolaki bardzo dojrzale wyjaśniały, że język angielski potrzebny jest nam do zrozumienia innych ludzi kiedy podróżujemy. Dzieci wspomniały również o bajkach i książeczkach angielskich które mają w domach, a do zrozumienia których potrzebna jest im znajomość języka angielskiego.


Następnie zorganizowaliśmy konkurs. Nauczycielki z naszego przedszkola śpiewały piosenki i recytowały wiersze w obcych językach, a zadaniem dzieci było odgadnięcie jaki to język. Przedszkolaki próbowały nauczyć się wiersza „Alfabet” w język rosyjskim, który wyjątkowo im się spodobał. Następnie oglądaliśmy flagi różnych państw. Tu również starszaki świetnie poradziły sobie z dopasowaniem flagi do konkretnego państwa.


Po konkursach przyszedł czas na oglądanie teledysków i śpiewanie piosenek w języku angielskim, doskonale znanych dzieciom z zajęć. Na koniec wykonaliśmy wspólny taniec.


Po uroczystości pytaliśmy dzieci o wrażenia. Wszystkie były zachwycone i deklarowały, że kiedyś chciałyby się nauczyć wielu innych języków obcych. Tak więc cel spotkania,  jakim była integracja społeczności przedszkolnej oraz motywowanie dzieci do nauki języków obcych został osiągnięty.


Małgorzata Hubbell