Przedszkole Samorządowe im. Jana Pawła II w Choroszczy

Piosenka świateczna

 

Konkurs piosenki świątecznej „Kolęda Przedszkolaka”

 

 

 

20 grudnia 2017r. w Przedszkolu Samorządowym w Choroszczy odbył się konkurs piosenki świątecznej. Dzieci wykonywały kolędy, pastorałki oraz piosenki świąteczne. Przedszkolaki zostały podzielona na dwie kategorie – maluszki 3-4 latki oraz starszaki 5-6 latki. Konkurs prowadziła pani Dorota Sawicka.

 

Poziom konkursu był bardzo wysoki. Trudno były wyłonić zwycięzców konkursu. Po długich obradach jury ogłosiło wyniki. I tak w kategorii maluszki pierwsze miejsce otrzymała Matylda Żurawska śpiewająca kolędę „Jezus Malusieńki”, drugie Damian Kopczewski i Marylka Kopacz za piosenkę „znowu przyszły święta” zaś trzecia nagroda trafiła do Michała Dąbrowskiego wykonującego utwór „Zaczarowane sanie”. Dyplom za udział w konkursie otrzymał również Fili Wierzbicki śpiewający piosenkę „Święty Mikołaj”

 

W kategorii starszaki pierwszą nagrodę wyśpiewała Weronika Aneszko piosenką „Ho ho ho…”, drugie miejsce otrzymała Ola Arciszewska z piosenką „Mikołaj ma trudne zadanie”, trzecie miejsce wywalczyła Magdalena Zalewska śpiewająca kolędę „Światłość nad Betlejem”. W tej kategorii wyróżnienia zdobyli: Michał i Maciek Okruszko z piosenka „Mikołaj ma trudne zadanie”, Ola i Marcin Malinowscy z piosenką „Stała pod śniegiem” oraz Oliwia Chowańska i „Mikołaje są na świecie”.  Dyplomy za udział w konkursie otrzymali: Małgorzata Matyszewska z piosenką „Pachnący gość”, Emilia Pogorzelska z kolęda „Luli la…”, Marysia Popławska śpiewająca piosenkę „Pastuszek bosy”, oraz Kacper Wnorowski i Szymon Werpachowski z piosenką „Już blisko kolęda”

 

Wszystkim dzieciom gratulujemy udanego występu i życzymy dalszych sukcesów.